ឯកឧត្ដម ប្រាក់ សុខុន៖ ស្ថានទូតរុស្ស៊ីនៅភ្នំពេញបានបញ្ជាក់ពីការចូលរួមរបស់រដ្ឋមន្រ្តីការបរទេសខ្លួន ក្នុងកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ានលើកទី៥៥
ឯកឧត្ដម ប្រាក់ សុខុន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្ដី រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្ដិការអន្ដរជាតិ បានលើកឡើងថា កម្ពុជាបានដាក់លិខិតអញ្ជើញ ឯកឧត្តម Sergei Lavrov រដ្ឋមន្រ្ដីការបរទេសសហព័ន្ធរុស្ស៊ី ដើម្បីចូលរួមកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្រ្ដីការបរទេសអាស៊ានលើកទី៥៥ និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធនានា ដែលនឹងធ្វើឡើងពីថ្ងៃទី៣១ ខែកក្កដា ដល់ថ្ងៃទី០៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២២ខាងមុខ ស្របពេលជាមួយនឹងលិខិតអញ្ជើញរដ្ឋមន្រ្ដីការបរទេសនានាដែរ ហើយស្ថានទូតរុស្ស៊ីនៅភ្នំពេញ ក៏បានបញ្ជាក់ពីការចូលរួមរបស់រដ្ឋមន្រ្តីការបរទេសខ្លួន នៅក្នុងកិច្ចប្រជុំនៅកម្ពុជានេះហើយ។ ការលើកឡើងរបស់ឯកឧត្ដមឧបនាយករដ្ឋមន្រ្ដីនេះ ក្នុងបទសម្ភាសន៍ផ្ដាច់មុខជាមួយទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មានកម្ពុជា AKP ស្ដីពីការរៀបចំធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះនៃកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្រ្ដីការបរទេសអាស៊ានលើកទី៥៥ និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធនានា នាព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២២ នៅទីស្ដីការក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្ដរជាតិ ។

HE Prak Sokhon: The Russian Embassy in Phnom Penh Confirms the Foreign Minister's Participation in the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting
His Excellency Prak Sokhon, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, stated that Cambodia had submitted an invitation to His Excellency Sergei Lavrov, Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation, to attend the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting and related meetings. From July 31 to August 6, 2022, in conjunction with the invitation of the Minister of Foreign Affairs, the Russian Embassy in Phnom Penh also confirmed the participation of its Foreign Minister in this meeting in Cambodia. And. Remarks by His Excellency the Deputy Prime Minister in an exclusive interview with the Cambodian news agency AKP on the hosting of the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting and related meetings on the morning of July 19, 2022 at Office of the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation.