ឯកឧត្តម សុខ ប្រសិទ្ធិ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានអនុគណៈកម្មការទី៥ សារព័ត៌មាន និងផ្សព្វផ្សាយ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារស្ដីពីការត្រៀមរៀបចំកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្រ្តីការបរទេសអាស៊ានលើកទី៥៥ និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២
នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១៥រោច ខែអាសាឍ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស. ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែកក្កដាឆ្នាំ២០២២ ឯកឧត្តម សុខ ប្រសិទ្ធិ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានអនុគណៈកម្មការទី៥ សារព័ត៌មាន និងផ្សព្វផ្សាយ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារស្ដីពីការត្រៀមរៀបចំកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្រ្តីការបរទេសអាស៊ានលើកទី៥៥ និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ នៅសាលអង្គរធំ ទីស្ដីការក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ ។

HE Dr.Sok Prasith, Secretary of State of the Ministry of Information and Chairman of the Fifth Sub-Committee on Press and Dissemination, attended a working meeting on the preparations for the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting and related meetings in 2022.
On the morning of Thursday, 28 July 2022, HE Dr.Sok Prasith, Secretary of State of the Ministry of Information and Chairman of the Fifth Sub-Committee on Press and Dissemination, attended a working meeting on the preparations for the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting and related meetings. 2022 at Angkor Thom Hall, Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation.