ក្រសួងការបរទេសធ្វើបទបង្ហាញស្ដីពីការរៀបចំពិធីការ ជូនគណៈប្រតិភូនាំមុខនៃបណ្ដាប្រទេសចូលរួមកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ានលើកទី៥៥
AKP ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២២--
ក្រសួងការបរទេស និង សហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិនៅព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានធ្វើបទបង្ហាញស្ដីពីការរៀបចំពិធីការ ជូនគណៈប្រតិភូនាំមុខនៃបណ្ដាប្រទេសចូលរួមកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ាន និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ ដើម្បីជម្រាបជូនព័ត៌មានមួយចំនួន ដែលផ្ដល់ភាពងាយស្រួលដល់អ្នកចូលរួមកម្មវិធីប្រជុំដែលប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី៣១កក្កដា ដល់ ថ្ងៃទី០៦ខែសីហា ឆ្នាំ២០២២។
បន្ទាប់ពី ឯកឧត្តម លុយ ដាវីត ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាននៃគណៈកម្មការជាតិរៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ ធ្វើជាអធិបតីថ្លែងបើកកម្មវិធីរួច តំណាងក្រសួងការបរទេស និង សហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានជម្រាប់ជូនអង្គទូត និងគណៈប្រតិភូទាំងឡាយពីរបៀបវារៈនៃកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ាន។ តំណាងក្រសួងសុខាភិបាលធ្វើបទបង្ហាញស្ដីពីវិធានការការពារកូវីដ-១៩ ដើម្បីសុវត្ថិភាពអ្នកចូលរួមប្រជុំ។ ចំណែកឯតំណាង អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ បង្ហាញពីការការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាពទូទៅ ជាពិសេសការការពារសុវត្ថិភាពជូនរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ាន និង រដ្ឋមន្ត្រីនៃប្រទេសដែលចូលរួមកិច្ចប្រជុំ។
បទបង្ហាញក៏មានសំនួរចម្លើយយ៉ាងផុសផុលពីអង្គទូត និង តំណាងអង្គទូត។ បន្ទាប់មក នៅរសៀលថ្ងៃដដែល ឯកឧត្តម លុយ ដាវីត ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាននៃគណៈកម្មការជាតិរៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូទៅធ្វើទស្សនកិច្ចនៅសណ្ឋាគារសុខាភ្នំពេញ ដែលជាកន្លែងរៀបចំកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ាន និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២។
សូមបញ្ជាក់ថា គណៈប្រតិភូដែលចូលរួមកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ាន និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ នៅថ្ងៃទី៣១កក្កដា ដល់ ថ្ងៃទី០៦ខែសីហាខាងមុខ មាន៣៨ប្រទេស បូករួមទាំងកម្ពុជាផង ត្រូវជា៣៩ប្រទេស៕

Ministry of Foreign Affairs Presents on Protocol Preparation for Leading Delegates to the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting
AKP Phnom Penh, July 20, 2022--
On the morning of July 20, 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation made a presentation on the preparation of protocols to the leading delegations of the countries participating in the ASEAN Foreign Ministers' Meeting and related meetings in 2022 for information. Some that facilitate the participants of the meeting that took place from July 31 to August 6, 2022.
After HE Luy David, Chairman of the Secretariat of the National Commission for Organizing the ASEAN Summit and Related Meetings 2022, presided over the opening ceremony, the representatives of the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation briefed the diplomats and delegates on the agenda. ASEAN Foreign Ministers' Meeting. Representatives of the Ministry of Health make a presentation on measures to protect Kovid-19 for the safety of the participants. Meanwhile, the representative of the General Commissioner of the National Police presented the general security protection, especially the security protection to the ASEAN Foreign Ministers and the Ministers of the countries attending the meeting.
The presentation also featured lively questions and answers from diplomats and representatives of diplomats. Later in the afternoon, HE Luy David, Chairman of the Secretariat of the National Commission for Organizing the ASEAN Summit and Related Meetings 2022, led a delegation to visit the Sokha Hotel in Phnom Penh, the venue of the ASEAN Foreign Ministers' Meeting and related meetings. 2022.
It should be noted that the delegation that attended the ASEAN Foreign Ministers' Meeting and related meetings in 2022 from July 31 to August 6 to 38 countries, including Cambodia, is 39 countries.