ឯកឧត្តម លុយ ដាវីត ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន នៃគណៈកម្មការជាតិរៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ អញ្ជើញជាអធិបតី ការធ្វើបទបង្ហាញជូនអង្គទូត សម្រាប់ត្រៀមរៀបចំកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ាន លើកទី៥៥ និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២
ឯកឧត្តម លុយ ដាវីត ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន នៃគណៈកម្មការជាតិរៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ អញ្ជើញជាអធិបតី ការធ្វើបទបង្ហាញជូនអង្គទូត សម្រាប់ត្រៀមរៀបចំកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអាស៊ាន លើកទី៥៥ និងកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធឆ្នាំ២០២២ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ នៅក្រសួងការបរទេស រាជធានីភ្នំពេញ។

HE Luy David, Chairman of the Secretariat of the National Commission for Organizing the ASEAN Summit and Related Meetings 2022, Presides Over a Presentation for Diplomats in Preparation for the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting and Related Meetings 2022
HE Luy David, Chairman of the Secretariat of the National Commission for Organizing the ASEAN Summit and Related Meetings 2022, Presides Over a Presentation for Diplomats in Preparation for the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting and Related Meetings 2022 This morning, June 24, 2022 at the Ministry of Foreign Affairs, Phnom Penh.